حقوق ورزشی در ایران

حقوق ورزشی در ایران

اهمیت ورزش

ورزش و فعالیت های بدنی از جمله اموری است که نقش موثری در سلامت جسمی افراد و پیشگیری از بیماری ها دارد. همچنین از بروز بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی، اضطراب و استرس در میان افراد جامعه جلوگیری می کند. به دلیل اهمیت این موضوع در زندگی اجتماعی افراد، همواره انجام آن به عنوان یک فعالیت ثابت در زندگی روزمره شهروندان تاکید می شود.

حقوق ورزشی در ایران

اهمیت مقوله ورزش در زندگی روزمره مردم تا بدان جا است که قانونگذار جمهوری اسلامی ایران در اصل سوم قانون اساسی، به آن پرداخته و بر لزوم توسعه آن در بین آحاد مردم تأکید کرده است. طبق اصل سوم قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است همه امکانات خود را برای آموزش و پرورش و تربیت بدنی رایگان برای همه، در تمام سطوح و تسهیل و تعمیم آموزش عالی به کار برد.

حقوق ورزش

بر این اساس، برای گسترش ورزش، تشکیلاتی شامل سازمان تربیت بدنی، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و هیات های ورزشی، تربیت بدنی وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، کار و امور اجتماعی، نیروهای مسلح و … شکل گرفته اند.

از جمله مهمترین وظایف این تشکیلات ورزشی، فراگیر کردن ورزش و ایجاد زمینه لازم برای تحقق برنامه ورزش برای همه است. یکی از مواردی که در سال های اخیر، در زمینه ورزش مورد توجه قرار گرفته است صنعت ورزش در دنیا است.

موسسه حقوقی ما با سالها تجربه، تحقیق و تحلیل آسیبهای پرونده های فوتبال به تجربه های موفق دست یافته است. حال این موسسه بعنوان یک موسسه حقوقی پیشتاز در زمینه حقوق ورزش، با لحاظ مدیریت کیفیت و آگاهی از روند حقوقی به سرانجام رساندن مطلوب پرونده را تضمین می نماید.

اکنون، با دقت به این نکته که صنعت ورزش در دنیا، از جمله ۵ صنعت برتر از لحاظ گردش مالی می باشد که با توجه به قانونمند بودن روابط میان ورزشکاران، باشگاه ها، ایجنت ها، فدراسیون ها و وزارتخانه ها یا نهادهای دولتی مربوط به حوزه ورزش و وجود تعاریف و قوانین جامع فیفا، انتخاب مسیر صحیح حقوقی از جمله الزامات حرکت روشمند و مبتنی بر کیفیت خواهد بود.

در این حوزه، موسسه حقوقی داوری بین المللی کاراندیش داتا نسبت به مشاوره در امر حقوق ورزش و تنظیم انواع قراردادهای مرتبط با فوتبال از جمله قراردادهای اسپانسرینگ، قرارداد جذب بازیکن، سرمربی و کادر فنی، قراردادهای ورزشی و … می پردازد.

همچنین پیگیری و وکالت پرونده های مرتبط فوتبالی در کمیته ها و مراجع قضایی فدراسیون فوتبال ایران، فیفا ( CAS و DRC) اقدام به ارائه خدمات می نماید.

برای مطالعه‌ی بیشتر روی عناوین زیر کلیک کنید:

اهمیت ورزش